Hormonální jóga

Hormonální jóga pro muže od Dinah Rodrigues je speciálně sestavená série dynamického cvičení, jež mužům pomáhá být v dobré kondici po psychické, fyzické i fyziologické stránce.

Pravidelným cvičením této terapeutické série dochází k reaktivaci žláz s vnitřní sekrecí, které jsou součástí mužského hormonálního systému a uvádí ho do rovnováhy. Jedná se tedy o formu jógové terapie, jež má konkrétní cíl.

Cvičení vychází z jógových pozic (ásan), používá techniky práce s dechem, s energií a další.  Cvičení hormonální jógy pro muže sestavila Dinah Rodrigues na základě četných dotazů od mužů, jejichž ženy praktikovaly hormonální jógu pro ženy.

Hormonální jóga pro muže je zcela přirozená technika pro znovu aktivaci hormonů a ke snížení a eliminaci stresu.

Hladina mužských hormonů začíná samovolně klesat kolem 50 roku. Po 45. roce věku je vhodné praktikovat toto cvičení preventivně pro zachování hormonální hladiny a jako prevence symptomů spojených s poklesem mužských hormonů.

Cvičit můžete začít hned po absolvování kurzu, kde vás celou ozdravující sestavu naučím. Je jednoduchá a nevyžaduje předchozí praxi jógy. Pokud vás trápí to, že nejste dostatečně pružní a ohební, nedělejte si starosti. Cvičení přizpůsobím vašim aktuálním možnostem se zachováním účinku cviku. A jak říká autorka Dinah, “ budete překvapeni rychlými výsledky :o)“ Přijít na kurz může jak pokročilý sportovec, tak i úplný začátečník.

Jak hormonální jóga pro muže pomáhá?

Účinky cvičení ocení zejména muži, kteří trpí:

  • nespavostí,
  • podrážděností,
  • vyhořením a chronickým únavovým syndromem
  • neuspokojivými výsledky spermiogramu nebo se se jim nedaří založit rodinu
  • problémy s erekcí a nízkým libidem
  • únikem moči a potížemi s prostatou
  • sníženou funkcí štítné žlázy
hormonální jóga Anna Preclíková
Hormonální jóga cvičení

Na kurzu Hormonální jógy pro muže podle Dinah Rodrigues se naučíte i sérii antistresových a relaxačních technik, které jsou vhodné ke každodennímu cvičení. Součástí každého kurzu jsou tištěné materiály s detailním popisem každého cviku. Vaše domácí praxe vám po zaučení zabere 30 minut času.