Hormonální jógová terapie podle Dinah Rodrigues nebo chcete-li zkráceně hormonální jóga pro ženy se v posledních měsících i letech skloňuje snad ve všech pádech. Může se zdát, že se jedná o módní vlnu, která zase přejde. Víte co si o tom myslím? Nepřejde. Naopak, hormonální jóga se stává často i lékaři doporučovanou metodou pro nehormonální, tedy přirozenou formu řešení potíží způsobených hormonální nerovnováhou. Často ke mně přichází ženy na výuku této sestavy právě na doporučení svých lékařů. Kéž by takových lékařů, otevřených i jiným možnostem terapie bylo víc.

Hormonální jóga pro ženy očima lektorky

Jako lektorka hormonální jógy, se nesmírně těším ze své práce. Dnes a denně jsem svědkem toho, jak tato jednoduchá, leč do posledního detailu propracovaná, 30- ti minutová sestava vyvinutá brazilskou terapeutkou prof. Dinah Rodrigues, funguje. Cvičení přináší ženám radost a úlevu po celém světě již od 90 let minulého století.

Několikrát týdně cvičím/učím hormonální jógu pro ženy. Proto mám zpětné informace od žen, co jim hormonální jóga přináší. Jako motivace pro zahájení cvičení hormonální jógy bývá např.  snížená funkce štítné žlázy, polycystická ovaria, několikaměsíční ztráta menstruačního cyklu po vysazení antikoncepce, problematická menstruace, určité formy neplodnosti, malé myomy, ale třeba také celková únava, pocit vyhoření, vyčerpání, ztráta chuti sex, symptomy menopauzy a jiné další.  Zkrátka každá žena přichází s jiným trápením a touto formou přirozenou formou terapie ho chce řešit.

Hormonální jóga v praxi? Radost ze cvičení a výsledků

Chtěla bych se s vámi podělit o kousek svých zážitků z praxe:  během doby trvání „docházkových“ kurzů se vrátí tolik očekávaná menstruace, či se upraví menstruační cyklus. Na základě lékařské kontroly je zaznamenáno postupné mizení cyst a myomů. Raduji se spolu s ženami, které kurz „nedochodí“ jelikož otěhotní.  Na víkendových kurzech jsou viditelná zase zlepšení spíše akutnějšího projevu, jako například: na kurz přichází žena s bolestí hlavy, bolest ji přešla po první hodině. Dlouhotrvající bolest kolene opustila ženu středního věku druhý den kurzu. Moc ráda ještě uvedu jeden příklad: druhý den po víkendovém kurzu jsem obdržela email od ženy, která zaznamenala obrat nejen v oblasti její psychiky. Na kurz přišla velice skeptická a ve špatné náladě. V emailu stálo, že se po cvičení hormonální jógy žena cítí spokojeně a vyrovnaně a byla odhodlaná ve své praxi pokračovat.

Ještě se cvičením váháte?

To je jen malá ukázka toho, jak hormonální jóga působí v praxi. Mým cílem je předat vám kousek mé radosti a snad i odvahy se pustit do cvičení hormonální jógy.  Vám všem, kdo již praktikujete, přeji mnoho spokojenosti a mnoho radostných výsledků.

Budete-li chtít se se mnou podělit o vaše postřehy a zkušenosti ze cvičení nebo budete – li mít nějaké otázky neváhejte mě kontaktovat.  Ať se Vám daří.