Pojem hormonální jóga pro ženy se poslední dobou skloňuje snad ve všech pádech. Vypadá to, jakoby se jednalo o novou módní vlnu trendy cvičení pro ženy. Může to tak vypadat. Ve skutečnosti se o hormonální józe často mluví proto, že již mnoha ženám pomohla uzdravit přirozenou cestou potíže spojené s poklesem hormonální hladiny.

Co je hormonální jóga?

Hormonální jógová terapie je speciálně sestavené cvičení pro ženy, které vám pomůže cítit se opět dobře (vyrovnává hladinu ženských hormonů) a přináší výsledky při řešení symptomů nerovnovážné hormonální hladiny. Terapií se nazývá proto, že je zaměřena na řešení konkrétních potíží.

Jde o ucelený komplex cvičení neboli sestavu cviků, které na sebe uspořádaně navazují. Jógové asány obecně, jsou pozice cviků, které samy o sobě, při pravidelném praktikování, aktivují naši vitální energii, odstraňují různé formy blokád energie a navrací fyzické i psychické zdraví. V případě hormonální jógy jsou jednotlivé cviky (ásany) doplněné o další techniky. Autorka této terapeutické sestavy, brazilská psycholožka a jogová terapeutka Dinah Rodrigues, vybrala ty nejlepší cviky a techniky a poskládala je tak, aby ženy dosáhly kýžených výsledků co nejdříve.

Vyzkoušejte nové cvičení pro ženy

Základ hormonální jógy tvoří asány (pozice), které jsou doplněné dynamickou formou, tedy určitým pohybem. Pracuje se s dechem a vnitřní energií. Součástí hormonální jógy jsou i antistresové a relaxační techniky. Je důležité umět se vypořádat se stresovými situacemi.

Jistotu v účinnosti této sestavy získala autorka díky výzkumu, kterého se účastnily její studentky. Na základě měření hormonálního profilu laboratorním testem a pomocí dotazníků bylo potvrzeno, že pravidelné cvičení této sestavy zaměřené na optimalizaci hormonální hladiny dochází ke zlepšení zdravotního stavu. Platí zde přímá úměrnost, čím více cvičíte, tím lepších výsledků dosahujete. Autorka doporučuje cvičit po dobu 3 – 4 měsíců 3 – 4 x týdně. Ale uvidíte, že až se sestavu naučíte, doslova si ji zamilujete a pravidelní cvičení pro vás bude radostí. Po nějaké době cvičení však budete sama vnímat, kdy sestavu potřebujete cvičit.

Jak se kvalitně naučit sestavu hormonální jógové terapie?

Možností jak se naučit správně cvičit sestavu je několik. Pořádají se docházkové kurzy (měsíční), kdy ženy sestavu učí pravidelně po dobu 1 měsíce v předem daném čase. Oblíbené jsou hlavně večerní kurzy, ale k dispozici jsou i ranní kurzy nebo odpolední kurzy. Další variantou jsou tzv. víkendové kurzy, kdy se ženy naučí celou sestavu během intenzivního kurzu a po víkendu již mohou hned začít doma cvičit. V nabídce jsou však i kurzy individuální. Využívají je ženy, které chtějí mít 100 % individuální přístup, soukromí na výuku a rovněž i možnost přizpůsobení se vlastnímu časovému rozvrhu.

Není cvičení jako cvičení

Při výběru toho svého kurzu, který chcete navštívit, si ověřte, zda lektorka, která hormonální jógu u vás nabízí, prošla certifikací u autorky metody Dinah Rodrigues. Pouze Dinah Rodrigues školí své lektorky a poskytuje oprávnění tuto formu jógy vyučovat.  Přeji Vám, ať vám toto nové cvičení pro ženy vnese do života radost, pohodu, vitalitu a zdraví.