Cesta k sobě skrze cviky hormonální jógy

 

Cviky hormonální jógy jsou velice jednoduché. Tohle tvrzení najdete všude, kde se píše o hormonální józe podle Dinah Rodrigues. Brazilské jógové terapeutky, která je autorkou světoznámé sestavy pro hormonální rovnováhu.

Jsem certifikovanou lektorkou hormonální jógy, které se profesně věnuji od července 2017 a za tímto tímto tvrzením si stojím. Je to opravdu tak, že není nutné, abyste měla předchozí jógovou praxi, pokud chcete cvičit hormonální jógu pro ženy.  Proč? Protože ji autorka sestavila tak, aby účinně pomáhala VŠEM ženám, které potřebují uvést do rovnováhy svou hormonální nerovnováhu.  Jednoznačným důvodem pro cvičení hormonální jógy pro ženy je mimo jiné období přicházející menopauzy.  V tomto období se nám, ženám, mění život na mnoha úrovních. Na sociální i fyziologické. Co považuji za nejdůležitější, v tomto období, je věnovat čas a péči sama sobě. Cviky hormonální jógy nás k tomu doslova vybízejí.

Ozdravné účinky cvičení

hormonalni joga cviky

Jeden ze cviků ze sestavy hormonální jógy.

Celá sestava hormonální jógy je poskládána tak, aby znovu aktivovala  „líné žlázy“ (doslovně citace Dinah) k produkci tělu vlastních látek a aby vrátila vitalitu do života. Každá pozice a používaná technika má svůj význam. Cvičení působí na fyziologické úrovni – pracuje uvnitř, na fyzické úrovni – posiluje svaly, kosti celkovou ohebnost a pružnost těla, na emoční – uklidňuje naše rozkolísané nálady a stavy, na psychické – přináší vyrovnanost a stabilitu a duchovně spirituální – naučíte se pracovat a mantrami a vnímat energii.

Zdání klame

Jedna z pozic, která se může na první pohled jevit obtížně, je velice blahodárná. Viparita karani neboli lomená svíčka  v sestavě hormonální jógy má následující ozdravné účinky. : zbavuje únavy, omlazuje mozek, výborná prevence proti křečovým žilám, skvěle pomáhá lymfatickému a oběhovému systému, pomáhá při nespavosti a s migrénami a také působí na žlázy, které cvičení chceme aktivovat.

Jakkoliv se pozice může zdát obtížná, většina žen na mých kurzech zjistí, že jde pouze o to, správně zaujmout výchozí pozici a viparita se pak stane jednou z těch oblíbenějších pozic.

 

Pohodový rok 2019

Máte-li zájem se o sestavě dozvědět víc, mrkněte do jednotlivých sekcí webu. Nebo si rovnou najděte ten svůj a rovnou se pustíme do cvičení. Ať se vám daří!!!

Pohodové a požehnané svátky a úspěšný rok 2019!