Anna Preclíková

Anna Preclíková

Jóga je pro mě srdeční záležitost. A pokud něco děláte s láskou a srdcem, je to tak správně. Sama ji cvičím několikrát týdně a pokaždé cítím radost a spokojenost. Hormonální jóga je pro mě jasnou volbou, jak se chci cítit. Zároveň se mi líbí, že účinky cvičení jsou jasně měřitelné a tak vím, že cvičením regeneruji a ozdravuji své tělo.

Moji zvědavost vůči hormonální jógové terapii podnítila kolegyně, která díky tomuto cvičení otěhotněla po dlouhém neúspěšném snažení. Byla jsem zvědavá, co za zázračné cvičení tohle dokáže, a tak jsem se krátce poté octla na kurzu hormonální jógové terapie u Dinah Rodriguez.

Mně samotné přinesla hormonální jóga úlevu od mých problémů se štítnou žlázou. Mám z toho velkou radost a věřím, že i pro ostatní ženy se hormonální jóga stane cestou k ozdravení, vitalitě a spokojenosti.

Co o mě ještě nevíte…

Nejdříve jsem studovala jógu u Blanky Janíčkové na akreditovaném kurzu pro instruktory. Úspěšné zakončení mi pak umožnilo účastnit se kurzu hormonální jógové terapie pro lektory přímo u zakladatelky této metody Dinah Rodriguez.

Absolvováním kurzu pro lektory a úspěšným složením zkoušky u Dinah Rodriguez jsem se stala lektorkou této metody a s radostí ji předávám ženám dál. S obdivem a úctou vnímám, jaký přínos má tato terapie pro stovky žen, kterým už pomohla. Jsem nesmírně ráda, že můžu léčebnou sestavu předávat dál.

Dinah letos v květnu oslavila 90. narozeniny! Je aktivní, cestuje, školí budoucí jógové terapeuty po světě.  Je pro mě živoucím důkazem, jak její terapie funguje!

Anna Preclíková a Dinah Rodriguez

Certifikace pro jógu

Terapeut hormonální jógové terapie pro ženy dle Dinah Rodriguez, 2017

Anna Preclíková, certifikovaná lektorka hormonální jógy

Instruktor jógy – trenér II. stupně, 2017 akreditace MŠMT

Terapeut hormonální jógové terapie pro muže dle Dinah Rodriguez, 2018

Hormonální jóga pro muže vznikla na základě četných dotazů od mužů, jejichž ženy začaly cvičit hormonální jógu pro ženy. Uvědomili se rozdíly, které na svých ženách doma viděli. Hormonální jóga pro muže používá stejné techniky, ale cviky se liší a možná ještě něco víc …

Anna Preclíková, certifikovaná lektorka hormonální jógy

Terapeut hormonální jógové terapie pro diabetiky dle Dinah Rodriguez, 2018

Tuhle sestavu jsem si doslova zamilovala. Je prospěšná všem, kteří potřebují znovu aktivovat a harmonizovat funkci slinivky a dalších žláz v těle. Je primárně připravená pro diabetiky, kterým pomáhá zlepšit kvalitu života, reaktivuje a pomáhá slinivce, imunitě a dalším orgánům v těle, takže výsledkem je zlepšení cirkulace krve, hojení ran a celkové zvýšení životní spokojenosti.

Yin jóga certifikát - Anna Preclíková

Jako učitelka jógy se stále více a hlouběji seznamuji s jógou. Troufám se domnívat, že je to studium na celý život. V józe vidím nádherný pohyb, jehož efektem je dokonalá pohoda na mysli a posléze i na těle. Vnímám ji jako krok na cestě k sebepoznání, k tomu poznat sama sebe a odvahu být sama se sebou. Učí nás vnímat přítomnost jako jedinečný okamžik našeho bytí. Kromě uvedených aspektů je pro mě jóga terapeutickým nástrojem.

Proto jsem v listopadu roku 2017 absolvovala lektorský kurz u kanadské jógové učitelky Angely Jervis – Read. Náročné, ale velice obohacující poznání Yin jógy pohledem tradiční čínské medicíny – systému energetických drah (meridiánů) a pohledem myofasciální anatomie.

Yin jóga je druh pomalé formy jógy. Smyslem cvičení je uvolnit napětí ve svalech, rozpouštět energetické bloky v meridiánech a zprůchodnit průtok životadárné energie do těla i orgánů. Yin jóga působí jako akupunktura bez jehel. Těším se, že se někdy potkáme na některé z mých lekcí.